Skip to main content

AIO Minisérie 01 - Smart Bottoms Dream 2.0

Dlouho jsem premýšlela, kterou plenou náš miniseriál AIO začít a nedá mi to - musím vzít tu nejoblíbenější. Kdybych si měla vybrat jen jednu jedinou plenu z mého repertoáru, volba bude jasná: Smart Bottoms Dream 2.0.

Důvodů je hned několik:

🔹Složení. Dream je vyrobena z konopno-bavlněného žerzeje, který je jednak savější a jednak odolnější, než klasický bavlněný žerzej.

🔹Noční vkládačka. Dlouho jsem jí odolávala, protože jsme na noc používali Motherease Wizard Duo. Tak nějak se mi nechtělo měnit něco, co funguje. Teď je rotujeme a dream je stejně neprůstřelný.

🔹Kapsa. Zvlášť teď v létě, můj drahý syn pije vodu, jako kdyby očekával příchod žáby na prameni. Mohu proto dodat extra savou vrstvu a nemusím se bát, že bude průtrž mračen.

🔹Nadupané gumičky. Do dnešního dne nám plena podržela VŠE. Opravdu vše. (Abych to nezakřikla).

🔹Menší dopad na životní prostředí, protože pěstování konopí není tak náročné na spotřebu vody, jako bavlna.

🔹Vzory. Smart Bottoms používají metodu stálobarevného sublimačního tisku a mají nádhernou paletu sytých barev.

Dream je nenáročná na praní. Odepínací vkládačka znamená, že ji můžete sušit odděleně a příměs konopí schne rychleji, než 100% bavlna.

Na noc stačí zaměnit denní vkládačku za noční, která je potažená flísovou vrstvou a zaručí pocit sucha celou noc. 

Dream 2.0 & Overnight Insert

Kapsa je dostatečně velká na pohodlné dovycpání a krásně se vejdou Super Absorbery od Geffen Baby nebo Smart Flat (Medium). Skvěle fungují i malé prefoldy, ať už bavlněné, nebo konopné.
Široké gumičky v plence zafixují vkládačku pod sebou tak, že se ani nehne.

Dream 2.0 & Quick Plus Absorber

Plena má 4 nastavení velikosti, to nejmenší je vhodné už od 6-7 kilo. Největší nastavení by mělo stačit většině dětí až po nočník. My jsme na druhém nejmenším zmenšení ve 21 měsících. A že Cormac není žádný flustivisihák.

Na co si dávat pozor:

❗Nová plenka potřebuje minimálně 5 praní, aby dosáhla plné savosti. Poznáte to podle vnitřního jádra, které se vám nádherně stáhne a zhutní. To ale neznamená, že musíte čekat tak dlouho. Já ji dávám po tuto dobu na doma a častěji přebalím.
Po prvních pár praních se na vkládačkách mohou udělat v oblasti švu malé, sotva znatelné dírky, které se postupem času zacelí. Je to tím, jak materiál pracuje.

❗Plenu je dobré sušit naležato. Po vyndání z pračky jemně vyrovnejte gumičky a sušte tak, aby se neprověsily (ideálně položené přes šňůry). Zůstanou rovné, jako když střelí a plena pak lépe těsní.

❗Plena je náchylnější k flíčkům, zvláště pokud máte malého gurmána. Je to dáno typem látky (přírodní materiály jsou obecně ke vzniku skvrn náchylnější) a barvivy v jídle. Není to konec světa a většinou do dvou, tří praní zmizí.

❗Jako každý přírodní materiál, i konopný žerzej se praním a používáním opotřebovává a po nějaké době se objeví malé dírky (edgewear) v první vrstvě látky, zvláště kolem švů gumiček, kde je nejvíce exponovaná. Tyto trhlinky jsou naprosto normální a nijak neovlivní funkčnost pleny. Edgewear bude záležet na počtu plen v rotaci (se 30-40 plenami počítejte na jedno dítko), množství vody v pračce, a zda používáte perkarbonát (který vlákna zeslabuje a urychluje stárnutí pleny).

❗Základem dobrého nasazení je vyrovnaný přední panel, zvláště malé dolní růžky. Pokud jsou zkroucené pod panelem, savá vrstva se protáčí nahoru a plena bude provlhat.

Ukázky nasazení Dream 2.0, jak by mělo ideálně vypadat, aby gumičky neotlačovaly. Ač se to nezdá, plena je boková. Základ je nasadit plenu těsně nad zadečkem. Vyrovnání předního panelu a zmenšovacích patentek předchází protáčení savé vrstvy a plena je tak velmi tenká i se složenou vkládačkou na přední straně pro pány kluky. Poskládanou vkládačku je dobré před nasazením plenky vtlačit mezi gumičky, nebude při nasazování zlobit a předek pleny se lépe vyrovná.


Iona (něco málo přes rok, ale vysoká na svůj věk)

Rowan (úzký pas a baculatá stehýnka)

Slečna 9kg

Corm (náš baculáček)


Přijďte si pro plenku Dream 2.0 do Plenkotéky 💕

Comments

Popular posts from this blog

Jaký prací prostředek na látkové pleny vybrat?

Kámen úrazu dobrého vyprání látkových plen je PRACÍ PROSTŘEDEK. Jaký vybrat, aby na něj bylo spolehnutí a plenky dobře fungovaly? Ideálně s obsahem surfaktantů, které jsou základem důkladného odstranění všech nečistot. Takový, který si umí poradit s tvrdou vodou (a obsahuje látky pro její změkčení). A bez obsahu mýdla, které plenky zanáší a impregnuje.  ❓ Co se děje se špatně vypranou plenkou 💠 Je cítit směsí amoniaku a prášku 💠 Obsahuje usazeniny ze zbytků nevymáchaného prášku, mýdla, rozkládající se močoviny a bakterií 💠 Je obalená tukem z mýdla a tedy nesaje, protéká a způsobuje vyrážky 💠 Vypadá jako po jednom dítěti i přesto, že jste jí pořídili novou před dvěma měsíci. V přírodních vláknech se vlivem působení amoniaku prožírají trhlinky, které se při každém praní zvětšují, materiál může vypadávat ze základové mřížky. Takovou plenku je třeba vyčistit, řeknete si. A vezmete bělidlo, třeba perkarbonát. Jenže plenka začne protékat skrz a trhlinky v látce se ještě zvětš

Plena je záchod aneb s mýdlem na ni nechoďte

Pojďme si to říci na rovinu, plenka je malý záchod a je třeba to mít na paměti, když uvažujeme o její údržbě. Záchod mýdlem čistit nelze, neboť nezničí bakterie [1]. Tytéž bakterie se budou množit i v pleně, když na ní půjdete s mýdlem. Podívejme se proč. Stolice dětí obsahuje bakterie od narození. Bakterie jsou běžnou součástí střevní mikroflóry a pomáhají s trávením. Jsou spolu s ní také pravidelně vylučované, stolice je tvořena až z 50% právě těmito bakteriemi. Pokud je prací prostředek nedokáže odstranit, v plence se usadí a bude se jim tam velmi líbit - vlhko a teplo jsou podmínky, které pro svou existenci a fungování potřebují. Některé bakterie mohou v prádle zůstat až dva měsíce, i když je vypráno a uloženo [2]. Co se děje v takové pleně? Přítomnost bakterií vám plenka nemusí dát hned znát. Bakterie jsou pouhým okem neviditelné, a když nemají potravu (moč), bez mikroskopu to nepoznáte. Hostina se započne ve chvíli, kdy do plenky dítko načůrá. Bakterie zač

My se s tím moc nepereme

Jak jedna paní na anglické stránce o látkových plenách vtipně poznamenala - látkové pleny jsou takovou toaletou, a tudíž nejšpinavějším prádlem, co doma máte. Konkurují jim snad jen mužské ponožky, ale tuto Pandořinu skřínku dnes otvírat nebudeme. Stačí nám jeden džin z láhve a tonik se tentokrát nekoná. Neuběhne dne, kdy se maminky neptají na fórech nebo přímo, jak prát pleny, nebo proč se jim dítě najednou osypává. Jak tedy prát? Jednoduše. Nepotřebujete žádné speciální přípravky, prášky domácí výroby a jiné eko vymoženosti.  Potřebujete klasický prostředek se surfaktanty , který odstraní nejen, co je oku viditelné ale i bakterie, amoniak a zápach.  Čistá plena není oxymóron. Je to základ pro zdravou pokožku bez vyrážek a podráždění a také pro co nejdelší fungování pleny - zanesená, špatně vypraná plena má výrazně kratší životnost. Přítomnost amoniaku rozkládá přírodní vlákna, ale oslabuje i PUL. Jak toho docílit? Dodržení 5 základních pravidel vám čisté pleny zajistí a