Skip to main content

Srovnání látkových plen GroVia Hybrid a O.N.E.


Prohlédněte si hybridní systém GroVia a supersavou plenku O.N.E. hezky vedle sebe!
Hybridní systém GroVia je již poměrně dlouho znám. Tvoří jej svrchní kalhotky, do nichž se nacvakávají vkládací savé plenky pomocí patentek. Plenka GroVia O.N.E. je střihem velmi podobná, a přitom zcela jiná!

Pokusili jsme se zde položit obě plenky vedle sebe a trochu vám usnadnit rozhodování při jejich výběru (i když se přiznám, že u nás zvítězila varianta střídání obou pleneček podle momentální potřeby - a podle objemu požitých tekutin :-))

GroVia O.N.E. je plenka vše v jednom. Co to znamená?

Je to plenka, jejíž všechny části tvoří jeden celek. Voděodolná svrchní část a savá část plenky jsou sepnuté patentkami. Svrchní kalhotky nejsou třeba. Použitá plenka se pere celá, tak jak je. Součástí této plenky je unikátní systém zapínání - má k dispozici jak patentky, tak suchý zip, můžete si vybrat podle potřeby!

Hybridní systém GroVia

Skládá se z nepromokavých svrchních kalhotek Shell (se zapínáním na suchý zip či patentky) a savé plenky - můžete si vybrat vpínací plenku GroVia Soaker Pad (z biobavlny nebo mikrovlákna), jednorázovou vkládací plenku BioSoaker nebo GroVia prefold, vícevrstvou plenku ve čtyřech různých velikostech. Výhoda tohoto systému spočívá ve výměně savé vrstvy, svrchní kaťátka můžete použít opakovaně. Budete tak mít méně prádla k vyprání, ale zároveň to znamená více kusů plen k poskládání před jejich použitím.

Následující obrázek ukazuje, jak vypadá savá vrstva v Hybridní plence (vlevo) a v plence O.N.E. (vpravo). Hybridní vkládací plenka Soaker Pad má svoji vlastní nepromokavou vrstvu na spodní straně a postranní křidélka s gumičkami, které zabezpečují, aby plenka co nejlépe přilehla okolo nožiček. Znečištěnou savou plenku tak lze ve většině případů rovnou vyměnit za čistou, bez nutnosti výměny svrchňáčků.


Zde si můžete prohlédnout vnitřní část obou plen. Hybrid tvoří jedna voděodolná vrstva TPU (thermopolyurethane), která je potažena jemnou síťkou. Plenka O.N.E. je tvořena jednou vrstvou TPU, skrytou vnitřní savou vrstvou z mikrovlákna a stay-dry povrchovou vrstvou z mikroflísu. Savé jádro plenky O.N.E. je z klasické bavlny, s povrchovou vrstvou z mikroflísu. Také nastavení velikosti plenky O.N.E. je velkorysejší a plenka je širší v rozkroku. Hybrid (vlevo) a O.N.E. (vpravo).


Unikátní patentované dvojí zapínání plenky O.N.E. vám dává možnost výběru mezi suchým zipem a patentkami:


Plenka O.N.E. má dvě vkládací jádra: Větší tvarované jádro, které lze použít samostatně (střední velikost plenky - Medium), nebo v kombinaci s menším jádrem pro zvýšení savosti plenky u větších dětí. Menší jádro je vhodné samostatně pro novorozence a menší děti.


A která plenka bude nejlepší pro vás?

To záleží na potřebách vašeho děťátka a vás samotných. Pokud preferujete flexibilitu rozličných vkládacích pleneček, možnost opakovaně použít svrchňáčky a užší střih, zvolte Hybrid. Pokud potřebujete plenku, která se svou funkcí nejvíce podobá jednorázové papírové plence, poskytuje možnost výběru zapínání, je širšího střihu a více savá, sáhněte po O.N.E. Mnoho rodičů využívá kombinace těchto dvou rozdílných plenkových systémů - hybrid pro běžné denní nošení a O.N.E. jako supersavou noční plenku! Výběr je ve vašich rukou :-)

Comments

Popular posts from this blog

Jaký prací prostředek na látkové pleny vybrat?

Kámen úrazu dobrého vyprání látkových plen je PRACÍ PROSTŘEDEK. Jaký vybrat, aby na něj bylo spolehnutí a plenky dobře fungovaly? Ideálně s obsahem surfaktantů, které jsou základem důkladného odstranění všech nečistot. Takový, který si umí poradit s tvrdou vodou (a obsahuje látky pro její změkčení). A bez obsahu mýdla, které plenky zanáší a impregnuje.  ❓ Co se děje se špatně vypranou plenkou 💠 Je cítit směsí amoniaku a prášku 💠 Obsahuje usazeniny ze zbytků nevymáchaného prášku, mýdla, rozkládající se močoviny a bakterií 💠 Je obalená tukem z mýdla a tedy nesaje, protéká a způsobuje vyrážky 💠 Vypadá jako po jednom dítěti i přesto, že jste jí pořídili novou před dvěma měsíci. V přírodních vláknech se vlivem působení amoniaku prožírají trhlinky, které se při každém praní zvětšují, materiál může vypadávat ze základové mřížky. Takovou plenku je třeba vyčistit, řeknete si. A vezmete bělidlo, třeba perkarbonát. Jenže plenka začne protékat skrz a trhlinky v látce se ještě zvětš

Plena je záchod aneb s mýdlem na ni nechoďte

Pojďme si to říci na rovinu, plenka je malý záchod a je třeba to mít na paměti, když uvažujeme o její údržbě. Záchod mýdlem čistit nelze, neboť nezničí bakterie [1]. Tytéž bakterie se budou množit i v pleně, když na ní půjdete s mýdlem. Podívejme se proč. Stolice dětí obsahuje bakterie od narození. Bakterie jsou běžnou součástí střevní mikroflóry a pomáhají s trávením. Jsou spolu s ní také pravidelně vylučované, stolice je tvořena až z 50% právě těmito bakteriemi. Pokud je prací prostředek nedokáže odstranit, v plence se usadí a bude se jim tam velmi líbit - vlhko a teplo jsou podmínky, které pro svou existenci a fungování potřebují. Některé bakterie mohou v prádle zůstat až dva měsíce, i když je vypráno a uloženo [2]. Co se děje v takové pleně? Přítomnost bakterií vám plenka nemusí dát hned znát. Bakterie jsou pouhým okem neviditelné, a když nemají potravu (moč), bez mikroskopu to nepoznáte. Hostina se započne ve chvíli, kdy do plenky dítko načůrá. Bakterie zač

My se s tím moc nepereme

Jak jedna paní na anglické stránce o látkových plenách vtipně poznamenala - látkové pleny jsou takovou toaletou, a tudíž nejšpinavějším prádlem, co doma máte. Konkurují jim snad jen mužské ponožky, ale tuto Pandořinu skřínku dnes otvírat nebudeme. Stačí nám jeden džin z láhve a tonik se tentokrát nekoná. Neuběhne dne, kdy se maminky neptají na fórech nebo přímo, jak prát pleny, nebo proč se jim dítě najednou osypává. Jak tedy prát? Jednoduše. Nepotřebujete žádné speciální přípravky, prášky domácí výroby a jiné eko vymoženosti.  Potřebujete klasický prostředek se surfaktanty , který odstraní nejen, co je oku viditelné ale i bakterie, amoniak a zápach.  Čistá plena není oxymóron. Je to základ pro zdravou pokožku bez vyrážek a podráždění a také pro co nejdelší fungování pleny - zanesená, špatně vypraná plena má výrazně kratší životnost. Přítomnost amoniaku rozkládá přírodní vlákna, ale oslabuje i PUL. Jak toho docílit? Dodržení 5 základních pravidel vám čisté pleny zajistí a