Skip to main content

AppleCheeks AIO. Malá, ale šikovná!

Štíhlá All in One plenka s excelentní savostí, velmi příjemnou, stále měkkou bambusovou viskózou a biobavlnou.

Její ojedinělý střih s nařasenými gumičkami bezvadně obepne nejen štíhlá stehýnka.
Už po prvním vyprání s přehledem zvládla odpolední siestu.

PROČ VYBRAT ZROVNA TUTO PLENKU?

Ač se nezdá, je NESKUTEČNĚ SAVÁ, srovnatelně se Smart One od Smart Bottoms, nebo Thirsties Natural AIO. Její unikátní pětivrstevná bambusová viskóza AppleCheeks proslavila.

Je SPOLEHLIVÁ. Její léty prověřený střih udrží všecko. Když jí před prvním použitím několikrát vyperete 😊

KOMU DOBŘE PADNE?

Miminkům od prvních dní, malým dětem, batolátkům a štíhlým dvouleťákům. Jestli máte doma střízlíka, s touto plenkou se nespletete.

Nízký sed je nevhodný pro buclatější děti se silnými stehýnky, platí to ale především pro případ, že se dítko váhou přibližuje 13-14 kilům, tj. horní váhové hranici plenky.

Plenku jsme testovali na 12-ti kilovém chlapákovi, prohlédněte si, jak mu dobře sedí, a to není žádný střízlík 😉

PLENKA SE PO VYPRÁNÍ BUDE MĚNIT

Není jí třeba mockrát předepírat, aby sála, stačí 3-4 krát. Časem "splaskne", přestane se kroutit a bude se lépe nasazovat.

JAK PLENKU SPRÁVNĚ NASADIT?

Před prvním nasazením zmenšete plenku v sedu podle potřeby, pokud si nejste jistí o kolik, vůbec to nevadí, zmenšení lze pak upravit i "za pochodu", přímo na miminku.

Pokud plenku zmenšujeme v sedu, je třeba jí uvnitř vyrovnat tak, aby v přední části nevznikla boule. Lze to snadno, pokud se savá plenka na zadní straně vysune až k okraji. Jukněte na video ukázku JAK VYROVNAT APPLECHEEKS AIO.

Plenku umístěte pod zadeček NÍZKO, jako by byla boková (ona je :-)). Obtáhněte jí těsně kolem nožiček a vytáhněte nad bříško. Přední část na bříšku přidržte a druhou rukou vytáhněte zadní "ouško" se zapínáním šikmo nahoru a do strany. PATENTKY NEMUSÍ BÝT ZAPNUTÉ VODOROVNĚ NAD SEBOU, mohou být i "nakřivo", například horní patentky mohou mít mezi sebou mezeru 4 volné patentky, spodní jen 3.

Nakonec srovnejte plenku na zádíčkách, lehkým povytažením nahoru. Plenka je správně nasazená tehdy, když pod gumičku na zádíčkách pohodlně vložíte ukazováček a plenku necítíte - neškrtí a netahne.

Pokud si nejste s nasazením jisti, napište nám, rádi poradíme!

A jak jsme plenku nasadili my? Jukněte sem:


Comments

Popular posts from this blog

Jaký prací prostředek na látkové pleny vybrat?

Kámen úrazu dobrého vyprání látkových plen je PRACÍ PROSTŘEDEK. Jaký vybrat, aby na něj bylo spolehnutí a plenky dobře fungovaly? Ideálně s obsahem surfaktantů, které jsou základem důkladného odstranění všech nečistot. Takový, který si umí poradit s tvrdou vodou (a obsahuje látky pro její změkčení). A bez obsahu mýdla, které plenky zanáší a impregnuje.  ❓ Co se děje se špatně vypranou plenkou 💠 Je cítit směsí amoniaku a prášku 💠 Obsahuje usazeniny ze zbytků nevymáchaného prášku, mýdla, rozkládající se močoviny a bakterií 💠 Je obalená tukem z mýdla a tedy nesaje, protéká a způsobuje vyrážky 💠 Vypadá jako po jednom dítěti i přesto, že jste jí pořídili novou před dvěma měsíci. V přírodních vláknech se vlivem působení amoniaku prožírají trhlinky, které se při každém praní zvětšují, materiál může vypadávat ze základové mřížky. Takovou plenku je třeba vyčistit, řeknete si. A vezmete bělidlo, třeba perkarbonát. Jenže plenka začne protékat skrz a trhlinky v látce se ještě zvětš

Plena je záchod aneb s mýdlem na ni nechoďte

Pojďme si to říci na rovinu, plenka je malý záchod a je třeba to mít na paměti, když uvažujeme o její údržbě. Záchod mýdlem čistit nelze, neboť nezničí bakterie [1]. Tytéž bakterie se budou množit i v pleně, když na ní půjdete s mýdlem. Podívejme se proč. Stolice dětí obsahuje bakterie od narození. Bakterie jsou běžnou součástí střevní mikroflóry a pomáhají s trávením. Jsou spolu s ní také pravidelně vylučované, stolice je tvořena až z 50% právě těmito bakteriemi. Pokud je prací prostředek nedokáže odstranit, v plence se usadí a bude se jim tam velmi líbit - vlhko a teplo jsou podmínky, které pro svou existenci a fungování potřebují. Některé bakterie mohou v prádle zůstat až dva měsíce, i když je vypráno a uloženo [2]. Co se děje v takové pleně? Přítomnost bakterií vám plenka nemusí dát hned znát. Bakterie jsou pouhým okem neviditelné, a když nemají potravu (moč), bez mikroskopu to nepoznáte. Hostina se započne ve chvíli, kdy do plenky dítko načůrá. Bakterie zač

My se s tím moc nepereme

Jak jedna paní na anglické stránce o látkových plenách vtipně poznamenala - látkové pleny jsou takovou toaletou, a tudíž nejšpinavějším prádlem, co doma máte. Konkurují jim snad jen mužské ponožky, ale tuto Pandořinu skřínku dnes otvírat nebudeme. Stačí nám jeden džin z láhve a tonik se tentokrát nekoná. Neuběhne dne, kdy se maminky neptají na fórech nebo přímo, jak prát pleny, nebo proč se jim dítě najednou osypává. Jak tedy prát? Jednoduše. Nepotřebujete žádné speciální přípravky, prášky domácí výroby a jiné eko vymoženosti.  Potřebujete klasický prostředek se surfaktanty , který odstraní nejen, co je oku viditelné ale i bakterie, amoniak a zápach.  Čistá plena není oxymóron. Je to základ pro zdravou pokožku bez vyrážek a podráždění a také pro co nejdelší fungování pleny - zanesená, špatně vypraná plena má výrazně kratší životnost. Přítomnost amoniaku rozkládá přírodní vlákna, ale oslabuje i PUL. Jak toho docílit? Dodržení 5 základních pravidel vám čisté pleny zajistí a