Skip to main content

Avo&Cado krémově jemné prefoldy

Prefoldy od Avo&Cado, pohodlí jako v bavlnce

Prefoldy jsou poslední dobou tak trochu Popelkou plenkování. My ale víme, co se v nich skrývá a rozhodli jsme se dnes otestovat všechny tři velikosti Avo&Cado prefoldů v osvědčených svrchňácích.

Oblíbili jsme si je už z několika důvodů. Zůstávají neskutečně jemné a poddajné. Jsou kratší, než klasické prefoldy a skládají se opravdu raz, dva, tři. Využít se dá i ta nejmenší velikost až do odplenkování. A do třetice, sedí krásně do všech svrchňáků.

My jsme dnes zvolili Grovii Hybrid Shell, Blueberry Capri a Thirsties Duo Wrap. 

Grovia Hybrid Shell jsou pro nejmenší prefold jako dělané. Spolu s Geffen Newborn Super Absorber jsou skvělou kombinací pro nenáročné plenkování i pro náročné.

Ať už zvolíte suchý zip nebo patentky, Grovia jsou úžasné svou jednoduchostí a spolehlivostí. Díky bočním patentkám je rychle nasadíte i na prchající chodce a síťka uvnitř zaručí, že vše zůstane na svém místě.
Široké gumičky neotlačují a poskytují pohodlí i pro ty nejmenší miminka. Grovia Shell ale vydrží až do odplenkování, nenechte se odradit jejich kompaktním vzhledem. 


Do Capri jsme dnes dali velikost 2 a Geffen Super Absorber. Capri kapsa je pro ně jako dělaná a plenka se nádherně vejde i na prostřední zmenšení. Trik je pěkně plenu vytvarovat do kolébky a zasadit mezi gumičky. Pak už to jde jedna radost a máte savost nejen na odpolední siestu, ale i lumpačení venku.

Do třetice jsme zkusili velikost 3 s Thirsties Duo Wrap a snapkou, i když prefoldy jsou kratší a snapka většinou není potřeba díky třem velikostem. Do svrchňáčků se pohodlně vejdou volně položené, bez nutnosti zakládání přední strany kvůli zmenšení, jako je tomu u klasických prefoldů.

Thirsties Duo je také naším favoritem, protože je prostornější a dá se dovycpat a použít i na noc se separační plenkou a vašim oblíbeným Geffen Baby Super Plus Absorberem.

Sklad se třetí velikostí bude určitě fungovat pro menší děti, pokud potřebujete zvýšit savost, nebo pokrytí a plena je pro vaše dítko ještě dlouhá. My jsme ho zkusili na 21 měsíčního tlučka a sice byl trošku na knap v pase, ale v kombinaci s dvojitými gumičkami byl neprůstřelný. 

Jak jsme již zmínili na začátku, prefoldy jsou nenáročné na údržbu, není třeba je sáhodlouze předepírat. Vícevrstvá, nebělená gázovina, ze které jsou vyrobené, krásně rozvádí vlhkost a schne jedna radost. 
Prefoldy stačí prát na 60 stupňů, ale zvládnou i občasných 90. Jako u ostatních přírodních materiálu, perkarbonát nedoporučujeme kvůli narušení vláken a zkrácené životnosti.

Comments

Popular posts from this blog

Jaký prací prostředek na látkové pleny vybrat?

Kámen úrazu dobrého vyprání látkových plen je PRACÍ PROSTŘEDEK. Jaký vybrat, aby na něj bylo spolehnutí a plenky dobře fungovaly? Ideálně s obsahem surfaktantů, které jsou základem důkladného odstranění všech nečistot. Takový, který si umí poradit s tvrdou vodou (a obsahuje látky pro její změkčení). A bez obsahu mýdla, které plenky zanáší a impregnuje.  ❓ Co se děje se špatně vypranou plenkou 💠 Je cítit směsí amoniaku a prášku 💠 Obsahuje usazeniny ze zbytků nevymáchaného prášku, mýdla, rozkládající se močoviny a bakterií 💠 Je obalená tukem z mýdla a tedy nesaje, protéká a způsobuje vyrážky 💠 Vypadá jako po jednom dítěti i přesto, že jste jí pořídili novou před dvěma měsíci. V přírodních vláknech se vlivem působení amoniaku prožírají trhlinky, které se při každém praní zvětšují, materiál může vypadávat ze základové mřížky. Takovou plenku je třeba vyčistit, řeknete si. A vezmete bělidlo, třeba perkarbonát. Jenže plenka začne protékat skrz a trhlinky v látce se ještě zvětš

Plena je záchod aneb s mýdlem na ni nechoďte

Pojďme si to říci na rovinu, plenka je malý záchod a je třeba to mít na paměti, když uvažujeme o její údržbě. Záchod mýdlem čistit nelze, neboť nezničí bakterie [1]. Tytéž bakterie se budou množit i v pleně, když na ní půjdete s mýdlem. Podívejme se proč. Stolice dětí obsahuje bakterie od narození. Bakterie jsou běžnou součástí střevní mikroflóry a pomáhají s trávením. Jsou spolu s ní také pravidelně vylučované, stolice je tvořena až z 50% právě těmito bakteriemi. Pokud je prací prostředek nedokáže odstranit, v plence se usadí a bude se jim tam velmi líbit - vlhko a teplo jsou podmínky, které pro svou existenci a fungování potřebují. Některé bakterie mohou v prádle zůstat až dva měsíce, i když je vypráno a uloženo [2]. Co se děje v takové pleně? Přítomnost bakterií vám plenka nemusí dát hned znát. Bakterie jsou pouhým okem neviditelné, a když nemají potravu (moč), bez mikroskopu to nepoznáte. Hostina se započne ve chvíli, kdy do plenky dítko načůrá. Bakterie zač

My se s tím moc nepereme

Jak jedna paní na anglické stránce o látkových plenách vtipně poznamenala - látkové pleny jsou takovou toaletou, a tudíž nejšpinavějším prádlem, co doma máte. Konkurují jim snad jen mužské ponožky, ale tuto Pandořinu skřínku dnes otvírat nebudeme. Stačí nám jeden džin z láhve a tonik se tentokrát nekoná. Neuběhne dne, kdy se maminky neptají na fórech nebo přímo, jak prát pleny, nebo proč se jim dítě najednou osypává. Jak tedy prát? Jednoduše. Nepotřebujete žádné speciální přípravky, prášky domácí výroby a jiné eko vymoženosti.  Potřebujete klasický prostředek se surfaktanty , který odstraní nejen, co je oku viditelné ale i bakterie, amoniak a zápach.  Čistá plena není oxymóron. Je to základ pro zdravou pokožku bez vyrážek a podráždění a také pro co nejdelší fungování pleny - zanesená, špatně vypraná plena má výrazně kratší životnost. Přítomnost amoniaku rozkládá přírodní vlákna, ale oslabuje i PUL. Jak toho docílit? Dodržení 5 základních pravidel vám čisté pleny zajistí a