Skip to main content

AIO Minisérie 06 - AppleCheeks All In One

Kdyby moje babička ušila plenu, byla by to AppleCheeks. Nadýchaná jako obláček, měkká a savá.

AppleCheeks AIO je plenou, která je laskavá nejen k vašemu dítku, ale i k životnímu prostředí. 70% podíl bambusové viskózy má hned několik výhod:

🌱 Plena zůstane měkká i po opakovaném praní.

🌱 Podíl bambusu zvyšuje značně savost, aniž by přidal na objemu.

Bambus je nenáročný na pěstování. Je to technicky travina, která nevyžaduje opakované setí a roste rychlostí až 119 centimetrů za 24 hodin. Bambus má přirozené antibakteriální vlastnosti, což znamená, že je méně náchylný škůdcům a jako materiál není náchylný k zápachu.

AppleCheeks AIO je nezaměnitelná pro své nádherně měkké gumičky a velikostně je vhodná už i pro menší miminka.

Je všeobecně užší mezi nožičkami a bude krásně sedět hubenějším dětem. To ale neznamená, že není vhodná i pro větší tlučky, jako je Cormac.

Nasazuje se velmi lehce díky pružným gumičkám na obou panelech. Dvojitá řada patentků zajistí, že se plena nádherně upravuje kolem nožiček.

❗Pokud ji používáte na menší nastavení, je důležité před nasazením vyrovnat vnitřní jádro do pleny podél gumiček, aby vám nedělalo neplechu při nasazování. 

AppleCheeks AIO je menší, než většina All in One plen, takže větším dětem nevydrží do odplenkování, ale na druhou stranu je báječnou variantou už od začátku látkování i pro menší miminka od 2,7 kilo, což vám ušetří investici do novorozeneckých plen a získáte super savou plenu už od prvního dne.

❗AppleCheeks potřebují dobře předeprat, a to nejméně desetkrát. Jednak se zvýší savost pleny a jednak splaskne jádro a plena bude lépe sedět.

Vlevo předepraná, vpravo nová AppleCheeks AIO

Jak nasazujeme AppleCheeks AIO u nás?
Jukněte na videonávod 🎥

A nebojte se plenku zmenšit, jak to jen jde, je boková a krásně maličká.

Naše první dojmy z této plenky spolu s návodem, jak jí správně nasadit, najdete v článku 🌸 AppleCheeks AIO. Malá, ale šikovná!

Natočili jsme pro vás i krátkou videorecenzi 🎥 


Comments

Popular posts from this blog

Jaký prací prostředek na látkové pleny vybrat?

Kámen úrazu dobrého vyprání látkových plen je PRACÍ PROSTŘEDEK. Jaký vybrat, aby na něj bylo spolehnutí a plenky dobře fungovaly? Ideálně s obsahem surfaktantů, které jsou základem důkladného odstranění všech nečistot. Takový, který si umí poradit s tvrdou vodou (a obsahuje látky pro její změkčení). A bez obsahu mýdla, které plenky zanáší a impregnuje.  ❓ Co se děje se špatně vypranou plenkou 💠 Je cítit směsí amoniaku a prášku 💠 Obsahuje usazeniny ze zbytků nevymáchaného prášku, mýdla, rozkládající se močoviny a bakterií 💠 Je obalená tukem z mýdla a tedy nesaje, protéká a způsobuje vyrážky 💠 Vypadá jako po jednom dítěti i přesto, že jste jí pořídili novou před dvěma měsíci. V přírodních vláknech se vlivem působení amoniaku prožírají trhlinky, které se při každém praní zvětšují, materiál může vypadávat ze základové mřížky. Takovou plenku je třeba vyčistit, řeknete si. A vezmete bělidlo, třeba perkarbonát. Jenže plenka začne protékat skrz a trhlinky v látce se ještě z...

Mýdlová opera aneb co a jak prát s mýdlem

Pojďme se spolu tentokrát podívat na to, co a jak prát s mýdlem a mýdlovými prostředky. Je to od nás nečekané? Ne tak docela. Uděláme si nejdříve takové malé srovnání. Mýdlo je účinný prostředek na mytí rukou. Funguje na principu tvorby pěny a následného zachytávání nečistot a bacilů do této pěny, za současného důkladného mechanického drhnutí pokožky. Nezbytným předpokladem odstranění špíny je také řádný oplach pěny značným množstvím vody.  Abychom splnili tyto podmínky při praní, bylo by třeba pořídit valchu a necky. Dnešní "moderní" pračky již nenapouští plný buben vody, jak tomu bylo dříve např. u legendárních Tatramatek. Vzhledem k úsporám vody a energie na ohřev se pračky spokojí S POUHÝM NAMOČENÍM, ZVLHČENÍM PRÁDLA. A v tu chvíli jste namydlení. Protože mýdlo nemá šanci využít schopnost sveho jediného pěnivého aniontového tenzidu - často se totiž ani nerozpustí, natož aby pěnilo a splnilo svůj úkol, totiž navázat špínu z vašeho prádla. Dobrá, nalijeme do pračky vodu, ří...

Jak (ne)prát svrchní kalhotky

Svrchňáčky má ve výbavě skoro každý, kdo používá látkové pleny. Někdo je využívá denně, někdo jen příležitostně. Jak ale rozumět doporučení, že je není nutné prát tak často, protože je lze po každém přebalení jen vyvětrat a použít opakovaně, pokud nejsou znečištěné stolicí? Předně je třeba si říci, že nejsou svrchní jako svrchní. Některé mají celistvou vrstvu laminace, kterou lze otřít, některé mají vnitřek z části pokrytý látkou (jako třeba Pop-In svrchní z jejich All in Two systému, nebo GroVia Shell s jejich legendární síťkou), některé mají gumičky lemované flísem, jiné zase nylonem, nebo mají gumičky obnažené. Je důležité si uvědomit, že ABYCHOM MOHLI SVRCHNÍ KALHOTKY OPAKOVANĚ POUŽÍT BEZ VYPRÁNÍ, NESMÍ OBSAHOVAT SAVÉ MATERIÁLY.  Jakmile jsou součástí svrchňáčků savé materiály jako flís nebo je jejich PUL potažený látkou (byť z polyesteru a třeba jen částečně), je třeba se k nim chovat jako ke kapsové plence - tedy je PO KAŽDÉM PŘEBALENÍ VYPRAT. Je to z toho důvodu,...