Skip to main content

AIO Minisérie 06 - AppleCheeks All In One

Kdyby moje babička ušila plenu, byla by to AppleCheeks. Nadýchaná jako obláček, měkká a savá.

AppleCheeks AIO je plenou, která je laskavá nejen k vašemu dítku, ale i k životnímu prostředí. 70% podíl bambusové viskózy má hned několik výhod:

🌱 Plena zůstane měkká i po opakovaném praní.

🌱 Podíl bambusu zvyšuje značně savost, aniž by přidal na objemu.

Bambus je nenáročný na pěstování. Je to technicky travina, která nevyžaduje opakované setí a roste rychlostí až 119 centimetrů za 24 hodin. Bambus má přirozené antibakteriální vlastnosti, což znamená, že je méně náchylný škůdcům a jako materiál není náchylný k zápachu.

AppleCheeks AIO je nezaměnitelná pro své nádherně měkké gumičky a velikostně je vhodná už i pro menší miminka.

Je všeobecně užší mezi nožičkami a bude krásně sedět hubenějším dětem. To ale neznamená, že není vhodná i pro větší tlučky, jako je Cormac.

Nasazuje se velmi lehce díky pružným gumičkám na obou panelech. Dvojitá řada patentků zajistí, že se plena nádherně upravuje kolem nožiček.

❗Pokud ji používáte na menší nastavení, je důležité před nasazením vyrovnat vnitřní jádro do pleny podél gumiček, aby vám nedělalo neplechu při nasazování. 

AppleCheeks AIO je menší, než většina All in One plen, takže větším dětem nevydrží do odplenkování, ale na druhou stranu je báječnou variantou už od začátku látkování i pro menší miminka od 2,7 kilo, což vám ušetří investici do novorozeneckých plen a získáte super savou plenu už od prvního dne.

❗AppleCheeks potřebují dobře předeprat, a to nejméně desetkrát. Jednak se zvýší savost pleny a jednak splaskne jádro a plena bude lépe sedět.

Vlevo předepraná, vpravo nová AppleCheeks AIO

Jak nasazujeme AppleCheeks AIO u nás?
Jukněte na videonávod 🎥

A nebojte se plenku zmenšit, jak to jen jde, je boková a krásně maličká.

Naše první dojmy z této plenky spolu s návodem, jak jí správně nasadit, najdete v článku 🌸 AppleCheeks AIO. Malá, ale šikovná!

Natočili jsme pro vás i krátkou videorecenzi 🎥 


Comments

Popular posts from this blog

Jaký prací prostředek na látkové pleny vybrat?

Kámen úrazu dobrého vyprání látkových plen je PRACÍ PROSTŘEDEK. Jaký vybrat, aby na něj bylo spolehnutí a plenky dobře fungovaly? Ideálně s obsahem surfaktantů, které jsou základem důkladného odstranění všech nečistot. Takový, který si umí poradit s tvrdou vodou (a obsahuje látky pro její změkčení). A bez obsahu mýdla, které plenky zanáší a impregnuje.  ❓ Co se děje se špatně vypranou plenkou 💠 Je cítit směsí amoniaku a prášku 💠 Obsahuje usazeniny ze zbytků nevymáchaného prášku, mýdla, rozkládající se močoviny a bakterií 💠 Je obalená tukem z mýdla a tedy nesaje, protéká a způsobuje vyrážky 💠 Vypadá jako po jednom dítěti i přesto, že jste jí pořídili novou před dvěma měsíci. V přírodních vláknech se vlivem působení amoniaku prožírají trhlinky, které se při každém praní zvětšují, materiál může vypadávat ze základové mřížky. Takovou plenku je třeba vyčistit, řeknete si. A vezmete bělidlo, třeba perkarbonát. Jenže plenka začne protékat skrz a trhlinky v látce se ještě zvětš

Plena je záchod aneb s mýdlem na ni nechoďte

Pojďme si to říci na rovinu, plenka je malý záchod a je třeba to mít na paměti, když uvažujeme o její údržbě. Záchod mýdlem čistit nelze, neboť nezničí bakterie [1]. Tytéž bakterie se budou množit i v pleně, když na ní půjdete s mýdlem. Podívejme se proč. Stolice dětí obsahuje bakterie od narození. Bakterie jsou běžnou součástí střevní mikroflóry a pomáhají s trávením. Jsou spolu s ní také pravidelně vylučované, stolice je tvořena až z 50% právě těmito bakteriemi. Pokud je prací prostředek nedokáže odstranit, v plence se usadí a bude se jim tam velmi líbit - vlhko a teplo jsou podmínky, které pro svou existenci a fungování potřebují. Některé bakterie mohou v prádle zůstat až dva měsíce, i když je vypráno a uloženo [2]. Co se děje v takové pleně? Přítomnost bakterií vám plenka nemusí dát hned znát. Bakterie jsou pouhým okem neviditelné, a když nemají potravu (moč), bez mikroskopu to nepoznáte. Hostina se započne ve chvíli, kdy do plenky dítko načůrá. Bakterie zač

My se s tím moc nepereme

Jak jedna paní na anglické stránce o látkových plenách vtipně poznamenala - látkové pleny jsou takovou toaletou, a tudíž nejšpinavějším prádlem, co doma máte. Konkurují jim snad jen mužské ponožky, ale tuto Pandořinu skřínku dnes otvírat nebudeme. Stačí nám jeden džin z láhve a tonik se tentokrát nekoná. Neuběhne dne, kdy se maminky neptají na fórech nebo přímo, jak prát pleny, nebo proč se jim dítě najednou osypává. Jak tedy prát? Jednoduše. Nepotřebujete žádné speciální přípravky, prášky domácí výroby a jiné eko vymoženosti.  Potřebujete klasický prostředek se surfaktanty , který odstraní nejen, co je oku viditelné ale i bakterie, amoniak a zápach.  Čistá plena není oxymóron. Je to základ pro zdravou pokožku bez vyrážek a podráždění a také pro co nejdelší fungování pleny - zanesená, špatně vypraná plena má výrazně kratší životnost. Přítomnost amoniaku rozkládá přírodní vlákna, ale oslabuje i PUL. Jak toho docílit? Dodržení 5 základních pravidel vám čisté pleny zajistí a