Skip to main content

AIO Minisérie 07 - TotsBots EasyFit Star

TotsBots Easyfit AIO má za sebou již dlouhou historii. Během své existence si prošla mnohými změnami ve složení savého materiálu, většinou v kombinaci bambusu a mikrovlákna. Nejnovější verze EasyFit Star není výjimkou, kvůli vysokému podílu mikrovlákna v savé vrstvě bambusového froté patří spíše k průměrně savým AIO plenkám. U větších dětí, které již běhají a více vypijí, počítejte proto s častějším přebalováním, nebo dovycpáním. U kloučků se vyplatí vyndat savý "chobot" z plenky ven a položit jej co nejblíže k pasu (aby vypodložil suchý zip), savost je lépe využita a plenka vydrží déle.

🐾 Protéká vám EasyFit?

Plenka má velmi širokou voděodolnou oblast bříška, což je kritická oblast zejména pro kluky - potřebují zde umístit co nejvíce savého materiálu. Pokud to nelze, plenka bude zlobit a protékat (hlavně okolo bříška) - savost nebude dostatečná (bambusové froté nerozvádí vlhkost tak dobře, jako konopný žerzej nebo bavlna, je třeba jej navrstvit v tom správném místě). Problém může nastat ve chvíli, kdy je třeba již plenku povolit v sedu. Široký voděodolný pruh látky na bříšku byl až do této chvíle schovaný, přeložený napůl pod zmenšením plenky. Natažením plenky se tato oblast zvedne, savá vstva posune níž, plocha voděodolného materiálu se zvětší a protečení je pravděpodobnější.
 

🐾 Jak je plenka střižená

EasyFit je poměrně úzká mezi nožičkami, což je výhodné jak pro miminka (dobře sedí brzo po narození, cca od 4 kg), tak pro děti, které se učí chodit nebo běhají, protože nebrání v pohybu.

Savá vrstva v EasyFit Star je v porovnání se štíhlými AIO plenkami od Thirsties, Blueberry nebo Smart Bottoms jedna z nejtlustších, plenka dělá kvůli tomu větší zadeček. Savá vrstva plenky volně přechází v chobot, který je možné zastrčit dovnitř (plenka je v zadní části otevřená), nebo ponechat navrchu. V obou případech je v zadní části plenky poměrně silný přehyb, který způsobuje, že je plenka objemnější.

Převzato od TotsBots

🐾 Čím plence přidat na savosti?

Plenka kvůli svému objemnějšímu základu netoleruje vkládačky s vyšším profilem - výsledkem je obří zadeček, který není příliš populární a plenka může protékat i nadále, kvůli špatnému těsnění kolem nožiček. Zvolte ideálně co nejtenčí a nejsavější vkládačku, jako je některý z Absorberů od Geffen Baby. Uvidíte, jak moc plence pomůže...

Použít můžete novorozeneckou velikost Super Absorber Newborn pro 90 ml savosti navíc, u větších dětí, které již nemají plenku na největší zmenšení můžete do plenky přidat střední velikost absorberů - Quick, High nebo Super Absorber (přidá plence krásných 150 ml).

Newborn Quick Absorber
Super Absorber
🐾 Sušení a schnutí

Přesto, že savý materiál EasyFit plenky obsahuje poměrně velký podíl mikrovlákna, počítejte s delším schnutím (v průměru 24 hodin). Pokud jí pověsíte "hlavou dolů" za chobot, otevře se prostor v plence a rychleji uschne.


🐾 Suché zipy

Díky kvalitnímu suchému zipu se dá krásně přizpůsobit velikost okolo pasu, což je ideální pro miminka a menší děti, když potřebujete plenku jednoduše dotáhnout. Suché zipy jsou odolné - zapínají stále pevně i po více než dvou letech intenzivního používání. Plenka je měkká, díky všitým gumičkám okolo nožiček neprotéká a neotlačuje. Háčky suchých zipů je dobré jednou za čas vyčistit od vláken, která se během praní rády nabalují. Ideální je na to tenký háček, špička nůžek na nehty, případně jehla.

Corm, 2 roky
Corm, 2 roky
Ondra, 2 roky
Vilík, 1 rok

Suchý zip se rád protáčí a odírá bříško, pokud plenka není správně vyrovnaná. Dá se tomu zabránit, pokud se při nasazování plenky vytáhne přední část vysoko nad bříško, aby se vkládačka uvnitř "nepřisedla" a nevtahovala po zapnutí pruh voděodolné látky nad suchým zipem dovnitř. Pokud tento okraj po zapnutí přes suchý zip přehnete, většinou tak vydrží a bříško ochrání. Další možností je suché zipy nezapínat do protisuchů zcela přesně vodorovně, ale otočit jejich špičky lehce směrem dolů (šikmo do středu plenky). Lépe se srovná oblast kolem nožiček a plenka je méně náchylná k protékání.

Převzato od @honesttocloth

🐾 Na co dát pozor při nasazení?

Plenku je třeba před nasazením připravit - natáhnout jí co nejvíce do délky, vyrovnat záhyby v PUL, které se při praní a sušení uvnitř plenky udělají (nalepí se zespod na chobot a plenka je kvůli nim v podstatě zmenšená). Srovnat gumičky tak, aby se nevytáčely ven a utvořily žlábek. Chobot vsaďte co nejvíce mezi gumičky a ponechte jej volně ložený navrch plenky, získáte tak více savého materiálu v přední části.

Plenku co nejvíce zmenšete v sedu tak, aby dobře těsnila okolo nožiček. 


🐾 Easyfit najdete u nás v Plenkotéce ➡️

Comments

Popular posts from this blog

Jaký prací prostředek na látkové pleny vybrat?

Kámen úrazu dobrého vyprání látkových plen je PRACÍ PROSTŘEDEK. Jaký vybrat, aby na něj bylo spolehnutí a plenky dobře fungovaly? Ideálně s obsahem surfaktantů, které jsou základem důkladného odstranění všech nečistot. Takový, který si umí poradit s tvrdou vodou (a obsahuje látky pro její změkčení). A bez obsahu mýdla, které plenky zanáší a impregnuje.  ❓ Co se děje se špatně vypranou plenkou 💠 Je cítit směsí amoniaku a prášku 💠 Obsahuje usazeniny ze zbytků nevymáchaného prášku, mýdla, rozkládající se močoviny a bakterií 💠 Je obalená tukem z mýdla a tedy nesaje, protéká a způsobuje vyrážky 💠 Vypadá jako po jednom dítěti i přesto, že jste jí pořídili novou před dvěma měsíci. V přírodních vláknech se vlivem působení amoniaku prožírají trhlinky, které se při každém praní zvětšují, materiál může vypadávat ze základové mřížky. Takovou plenku je třeba vyčistit, řeknete si. A vezmete bělidlo, třeba perkarbonát. Jenže plenka začne protékat skrz a trhlinky v látce se ještě z...

Mýdlová opera aneb co a jak prát s mýdlem

Pojďme se spolu tentokrát podívat na to, co a jak prát s mýdlem a mýdlovými prostředky. Je to od nás nečekané? Ne tak docela. Uděláme si nejdříve takové malé srovnání. Mýdlo je účinný prostředek na mytí rukou. Funguje na principu tvorby pěny a následného zachytávání nečistot a bacilů do této pěny, za současného důkladného mechanického drhnutí pokožky. Nezbytným předpokladem odstranění špíny je také řádný oplach pěny značným množstvím vody.  Abychom splnili tyto podmínky při praní, bylo by třeba pořídit valchu a necky. Dnešní "moderní" pračky již nenapouští plný buben vody, jak tomu bylo dříve např. u legendárních Tatramatek. Vzhledem k úsporám vody a energie na ohřev se pračky spokojí S POUHÝM NAMOČENÍM, ZVLHČENÍM PRÁDLA. A v tu chvíli jste namydlení. Protože mýdlo nemá šanci využít schopnost sveho jediného pěnivého aniontového tenzidu - často se totiž ani nerozpustí, natož aby pěnilo a splnilo svůj úkol, totiž navázat špínu z vašeho prádla. Dobrá, nalijeme do pračky vodu, ří...

Jak (ne)prát svrchní kalhotky

Svrchňáčky má ve výbavě skoro každý, kdo používá látkové pleny. Někdo je využívá denně, někdo jen příležitostně. Jak ale rozumět doporučení, že je není nutné prát tak často, protože je lze po každém přebalení jen vyvětrat a použít opakovaně, pokud nejsou znečištěné stolicí? Předně je třeba si říci, že nejsou svrchní jako svrchní. Některé mají celistvou vrstvu laminace, kterou lze otřít, některé mají vnitřek z části pokrytý látkou (jako třeba Pop-In svrchní z jejich All in Two systému, nebo GroVia Shell s jejich legendární síťkou), některé mají gumičky lemované flísem, jiné zase nylonem, nebo mají gumičky obnažené. Je důležité si uvědomit, že ABYCHOM MOHLI SVRCHNÍ KALHOTKY OPAKOVANĚ POUŽÍT BEZ VYPRÁNÍ, NESMÍ OBSAHOVAT SAVÉ MATERIÁLY.  Jakmile jsou součástí svrchňáčků savé materiály jako flís nebo je jejich PUL potažený látkou (byť z polyesteru a třeba jen částečně), je třeba se k nim chovat jako ke kapsové plence - tedy je PO KAŽDÉM PŘEBALENÍ VYPRAT. Je to z toho důvodu,...