Skip to main content

Na dámské téma

Pink Daisy, Bloom&Nora. Značky dámských látkových vložek, za kterými stojí renomovaní výrobci látkových plen Blueberry a TotsBots.

Jaké vybrat? Jak se o ně starat? Kolik jich bude vlastně potřeba?

Rozhodovací proces se zdá být ještě složitější, než výběr látkové výbavy pro potomka. A co víc, není to jen na dva, tři roky.

Jak se říká, každý má jiné preference a ideální je vše vyzkoušet. Zde vám přinášíme suma sumárum, co od těchto dvou značek můžete očekávat (po několika letech testování :-))

Především plnohodnotnou náhradu za jednorázové vložky. A to i na cesty, do práce a při sportu. Dvoukomorová cestovní taštička skvěle plní svou funkci - oddělí čisté a použité. Díky této výbavičce se nemusíte obávat ničeho.

Výběr velikosti

🌸 Pro první dny jsou ideální Pink Daisy Medium a Bloom&Nora Maxi. Obě vystačí i jako noční pro slabší/střední intenzitu krvácení. Obě jsou přibližně stejně savé, Pink Daisy je jednoznačně tenčí a pohodlnější.

🌸 Pro střed a závěr menstruace se slabším, lehčím krvácením již postačí Pink Daisy Small a Bloom&Nora Midi. Jsou velikostně srovnatelné a obě tenké a velmi pohodlné.

Na Bloom&Nora Mini se nespoléhejte, jsou dobré jen při lehkém špinění, třeba pro kalíšek. Jsou opravdu miniaturní a mnoho nepoberou.

🌸 Pro silné krvácení je tu Pink Daisy Large a Bloom&Nora Mighty. Obě jsou ideální na noc, nebo jako poporodní vložky. Pink Daisy Large je trochu delší a tenčí v profilu, je proto i pohodlnější.

🌸 Pro velmi silné krvácení, na noc a jako poporodní je vhodná také Pink Daisy XL. Má prodlouženou a rozšířenou zadní část.

Výběr materiálu

Je to věčné dilema. Přírodní materiály, nebo mikrovlákno a funkční stay dry?

Z pohledu komfortu při nošení jednoznačně vítězí stay dry. Jak se říká, pro pocit sucha. A zde to opravdu platí. Vše je uzamknuto uvnitř vložky a na povrchu není znát vůbec nic. Pokud preferujete absolutní pohodlí, sáhněte určitě po Pink Daisy Stay Dry nebo po látkových vložkách Nora.

Biobavlna v Pink Daisy Organic je jako samet. Neskutečně hebká a příjemná. Ihned saje a nepustí. Časem se sepere a může trochu hrubnout. Je bezvadná na noc, a když potřebujete větší savost.

Biobavlna udržuje tělesnou teplotu, zatímco stay dry je spíše chladivý materiál. 

Bloomers mají z bambusu pouze dotykovou vrstvu, uvnitř mají stejné savé mikrovlákno, jako Nora. Bambus je tkaný jako jemný flís, počítejte s jeho lehkým žmolkováním.


Péče

Nora je sněhobílá. A taková zůstává, pokud ji neperete spolu s Bloom. Nesnesou se a z Nory se stane šedivá Popelka.

Skvrn se nemusíte obávat, pokud perete v rozumném pracím prostředku (neekologické variantě a bez mýdla). Vymáchání ve studené vodě každý večer je nutnost. Pokud přidáte i trochu prášku, vložky se předeperou a můžete je vyprat, až jich nashromáždíte větší počet.

Nejrychleji schnou stay dry varianty, pak bloomers a nakonec biobavlněné Pink Daisy. Sušičku přežijí všechny, ale víte jak to je... ne dlouho. Pozor na vysoké teploty, vyhněte se sušení na topení nebo v jeho blízkosti.

Kolik do výbavy?

14 denních a 3 noční je doporučení od Blueberry, my můžeme doporučit totéž.

Denní vložky vyberte podle síly krvácení. Pokud je spíše silnější, zvolte více ve velikosti medium (maxi), pokud převažuje spíše slabší, postačí small (midi).

Na noc je ideální velikost large (mighty), případně vystačí i medium (maxi) pokud není krvácení tolik silné.

A osobní zkušenost?

Necestují, pouze s vámi v taštičce, když je vezmete do kabelky. Jsou tenké, nevíte o nich. Jsou stále měkké, jemné a velmi pohodlné. Je na ně spoleh. Při správné údržbě nedrží skvrny. S nimi se nemusíte bát pustit všechny jednorázové vložky k vodě napořád.

🌸 Přijďte si pro Pink Daisy a Bloom&Nora k nám do Plenkotéky!

Comments

Popular posts from this blog

Jaký prací prostředek na látkové pleny vybrat?

Kámen úrazu dobrého vyprání látkových plen je PRACÍ PROSTŘEDEK. Jaký vybrat, aby na něj bylo spolehnutí a plenky dobře fungovaly? Ideálně s obsahem surfaktantů, které jsou základem důkladného odstranění všech nečistot. Takový, který si umí poradit s tvrdou vodou (a obsahuje látky pro její změkčení). A bez obsahu mýdla, které plenky zanáší a impregnuje.  ❓ Co se děje se špatně vypranou plenkou 💠 Je cítit směsí amoniaku a prášku 💠 Obsahuje usazeniny ze zbytků nevymáchaného prášku, mýdla, rozkládající se močoviny a bakterií 💠 Je obalená tukem z mýdla a tedy nesaje, protéká a způsobuje vyrážky 💠 Vypadá jako po jednom dítěti i přesto, že jste jí pořídili novou před dvěma měsíci. V přírodních vláknech se vlivem působení amoniaku prožírají trhlinky, které se při každém praní zvětšují, materiál může vypadávat ze základové mřížky. Takovou plenku je třeba vyčistit, řeknete si. A vezmete bělidlo, třeba perkarbonát. Jenže plenka začne protékat skrz a trhlinky v látce se ještě zvětš

Plena je záchod aneb s mýdlem na ni nechoďte

Pojďme si to říci na rovinu, plenka je malý záchod a je třeba to mít na paměti, když uvažujeme o její údržbě. Záchod mýdlem čistit nelze, neboť nezničí bakterie [1]. Tytéž bakterie se budou množit i v pleně, když na ní půjdete s mýdlem. Podívejme se proč. Stolice dětí obsahuje bakterie od narození. Bakterie jsou běžnou součástí střevní mikroflóry a pomáhají s trávením. Jsou spolu s ní také pravidelně vylučované, stolice je tvořena až z 50% právě těmito bakteriemi. Pokud je prací prostředek nedokáže odstranit, v plence se usadí a bude se jim tam velmi líbit - vlhko a teplo jsou podmínky, které pro svou existenci a fungování potřebují. Některé bakterie mohou v prádle zůstat až dva měsíce, i když je vypráno a uloženo [2]. Co se děje v takové pleně? Přítomnost bakterií vám plenka nemusí dát hned znát. Bakterie jsou pouhým okem neviditelné, a když nemají potravu (moč), bez mikroskopu to nepoznáte. Hostina se započne ve chvíli, kdy do plenky dítko načůrá. Bakterie zač

My se s tím moc nepereme

Jak jedna paní na anglické stránce o látkových plenách vtipně poznamenala - látkové pleny jsou takovou toaletou, a tudíž nejšpinavějším prádlem, co doma máte. Konkurují jim snad jen mužské ponožky, ale tuto Pandořinu skřínku dnes otvírat nebudeme. Stačí nám jeden džin z láhve a tonik se tentokrát nekoná. Neuběhne dne, kdy se maminky neptají na fórech nebo přímo, jak prát pleny, nebo proč se jim dítě najednou osypává. Jak tedy prát? Jednoduše. Nepotřebujete žádné speciální přípravky, prášky domácí výroby a jiné eko vymoženosti.  Potřebujete klasický prostředek se surfaktanty , který odstraní nejen, co je oku viditelné ale i bakterie, amoniak a zápach.  Čistá plena není oxymóron. Je to základ pro zdravou pokožku bez vyrážek a podráždění a také pro co nejdelší fungování pleny - zanesená, špatně vypraná plena má výrazně kratší životnost. Přítomnost amoniaku rozkládá přírodní vlákna, ale oslabuje i PUL. Jak toho docílit? Dodržení 5 základních pravidel vám čisté pleny zajistí a