Skip to main content

Na dámské téma

Pink Daisy, Bloom&Nora. Značky dámských látkových vložek, za kterými stojí renomovaní výrobci látkových plen Blueberry a TotsBots.

Jaké vybrat? Jak se o ně starat? Kolik jich bude vlastně potřeba?

Rozhodovací proces se zdá být ještě složitější, než výběr látkové výbavy pro potomka. A co víc, není to jen na dva, tři roky.

Jak se říká, každý má jiné preference a ideální je vše vyzkoušet. Zde vám přinášíme suma sumárum, co od těchto dvou značek můžete očekávat (po několika letech testování :-))

Především plnohodnotnou náhradu za jednorázové vložky. A to i na cesty, do práce a při sportu. Dvoukomorová cestovní taštička skvěle plní svou funkci - oddělí čisté a použité. Díky této výbavičce se nemusíte obávat ničeho.

Výběr velikosti

🌸 Pro první dny jsou ideální Pink Daisy Medium a Bloom&Nora Maxi. Obě vystačí i jako noční pro slabší/střední intenzitu krvácení. Obě jsou přibližně stejně savé, Pink Daisy je jednoznačně tenčí a pohodlnější.

🌸 Pro střed a závěr menstruace se slabším, lehčím krvácením již postačí Pink Daisy Small a Bloom&Nora Midi. Jsou velikostně srovnatelné a obě tenké a velmi pohodlné.

Na Bloom&Nora Mini se nespoléhejte, jsou dobré jen při lehkém špinění, třeba pro kalíšek. Jsou opravdu miniaturní a mnoho nepoberou.

🌸 Pro silné krvácení je tu Pink Daisy Large a Bloom&Nora Mighty. Obě jsou ideální na noc, nebo jako poporodní vložky. Pink Daisy Large je trochu delší a tenčí v profilu, je proto i pohodlnější.

🌸 Pro velmi silné krvácení, na noc a jako poporodní je vhodná také Pink Daisy XL. Má prodlouženou a rozšířenou zadní část.

Výběr materiálu

Je to věčné dilema. Přírodní materiály, nebo mikrovlákno a funkční stay dry?

Z pohledu komfortu při nošení jednoznačně vítězí stay dry. Jak se říká, pro pocit sucha. A zde to opravdu platí. Vše je uzamknuto uvnitř vložky a na povrchu není znát vůbec nic. Pokud preferujete absolutní pohodlí, sáhněte určitě po Pink Daisy Stay Dry nebo po látkových vložkách Nora.

Biobavlna v Pink Daisy Organic je jako samet. Neskutečně hebká a příjemná. Ihned saje a nepustí. Časem se sepere a může trochu hrubnout. Je bezvadná na noc, a když potřebujete větší savost.

Biobavlna udržuje tělesnou teplotu, zatímco stay dry je spíše chladivý materiál. 

Bloomers mají z bambusu pouze dotykovou vrstvu, uvnitř mají stejné savé mikrovlákno, jako Nora. Bambus je tkaný jako jemný flís, počítejte s jeho lehkým žmolkováním.


Péče

Nora je sněhobílá. A taková zůstává, pokud ji neperete spolu s Bloom. Nesnesou se a z Nory se stane šedivá Popelka.

Skvrn se nemusíte obávat, pokud perete v rozumném pracím prostředku (neekologické variantě a bez mýdla). Vymáchání ve studené vodě každý večer je nutnost. Pokud přidáte i trochu prášku, vložky se předeperou a můžete je vyprat, až jich nashromáždíte větší počet.

Nejrychleji schnou stay dry varianty, pak bloomers a nakonec biobavlněné Pink Daisy. Sušičku přežijí všechny, ale víte jak to je... ne dlouho. Pozor na vysoké teploty, vyhněte se sušení na topení nebo v jeho blízkosti.

Kolik do výbavy?

14 denních a 3 noční je doporučení od Blueberry, my můžeme doporučit totéž.

Denní vložky vyberte podle síly krvácení. Pokud je spíše silnější, zvolte více ve velikosti medium (maxi), pokud převažuje spíše slabší, postačí small (midi).

Na noc je ideální velikost large (mighty), případně vystačí i medium (maxi) pokud není krvácení tolik silné.

A osobní zkušenost?

Necestují, pouze s vámi v taštičce, když je vezmete do kabelky. Jsou tenké, nevíte o nich. Jsou stále měkké, jemné a velmi pohodlné. Je na ně spoleh. Při správné údržbě nedrží skvrny. S nimi se nemusíte bát pustit všechny jednorázové vložky k vodě napořád.

🌸 Přijďte si pro Pink Daisy a Bloom&Nora k nám do Plenkotéky!

Comments

Popular posts from this blog

My se s tím moc nepereme

Jak jedna paní na anglické stránce o látkových plenách vtipně poznamenala - látkové pleny jsou takovou toaletou, a tudíž nejšpinavějším prádlem, co doma máte. Konkurují jim snad jen mužské ponožky, ale tuto Pandořinu skřínku dnes otvírat nebudeme. Stačí nám jeden džin z láhve a tonik se tentokrát nekoná. Neuběhne dne, kdy se maminky neptají na fórech nebo přímo, jak prát pleny, nebo proč se jim dítě najednou osypává. Jak tedy prát? Jednoduše. Nepotřebujete žádné speciální přípravky, prášky domácí výroby a jiné eko vymoženosti.  Potřebujete klasický prostředek se surfaktanty , který odstraní nejen, co je oku viditelné ale i bakterie, amoniak a zápach.  Čistá plena není oxymóron. Je to základ pro zdravou pokožku bez vyrážek a podráždění a také pro co nejdelší fungování pleny - zanesená, špatně vypraná plena má výrazně kratší životnost. Přítomnost amoniaku rozkládá přírodní vlákna, ale oslabuje i PUL. Jak toho docílit? Dodržení 5 základních pravidel vám čisté pleny zajistí a

Barevný svět AIO, aneb co přesně je to VŠE v jednom

AIO systémy  jsou bezpochyby vymožeností a komfortem moderního látkového plenkování. Jednoduché na údržbu, vše v jednom, dáte na dítě a můžete frčet. Nepřeberné množství značek a vzorů, tvarů a materiálů.  Co ale opravdu je VŠE v jednom? Jak poznat, zda plena bude dobře sedět, sát, fungovat a vydrží vám do odplenkování? Blueberry Simplex Organic Připravili jsme si pro vás pár tipů a další mini sérii, kdy představíme jednotlivé pleny s jejich výhodami a nešvary. AppleCheeks, Thirsties, Smart Bottoms, Blueberry, bumGenius 1. Gumičky Kvalitní, robustní gumičky jsou základem dobré pleny. Jejich šířka a způsob zpracování se bude lišit od výrobce k výrobci, ale všeobecně platí následující: Gumičky by měly mít šířku odpovídající množství materiálu v plence . Plena nejsou trenky a gumičky musí udržet veškerý materiál plus cokoli, co vaše dítě do pleny naservíruje, což znamená mnohokrát dobrých 300 ml, ne-li více. Dream 2.0 od Smart Bottoms Kvali

AIO aneb co vše získám s plenkou All in One?

All in one plenka je nejjednodušší přebalovací systém, jaký můžete mít. Není s ní žádná práce. Nemusí se skládat, jen jí nasadíte a je hotovo. Pere a suší se celá tak, jak je. Proč pořídit zrovna AIO plenku? Usnadní vám plenkovací život. Získáte víc času pro sebe a pro miminko. Nebudete ho trávit nad údržbou a kompletováním plen. Jsou praktické a veselé, s nimi vás bude látkování bavit. AIO plenky jsou nenahraditelné na ven , kde potřebujete bleskové přebalení bez zbytečného zdržování se hledáním poztrácených částí pleny. A jakou AIO plenku vybrat? To je otázka do pranice. Promyslete, jaký preferujete materiál a jak rychle potřebujete, aby uschla . Také jestli jí budete používat na doma, na ven nebo na noční spánek. A jestli potřebujete hodně úzkou a štíhlou. A v neposlední řadě, jestli bude pro dvouletého chlapáka, pro roční slečnu, která zrovna začala chodit, nebo pro novorozené miminko. 🌸 RYCHLESCHNOUCÍ AIO PLENKY bumGenius Freetime, Blueberry Simplex OneS