Skip to main content

Srovnání Smart Bottoms Dream 2.0 & TotsBots EasyFit Star

Dvě AIO plenky podobné střihem a přesto velmi rozdílné.

Podívejme se na několik zásadních věcí, které byste měli vědět, než je pořídíte.

1. M a t e r i á l

Konopný žerzej vs. bambusové froté

Konopné směsi jsou absolutní špičkou mezi materiály. Jsou vysoce savé a díky způsobu tkaní jemné a rychle schnou. Sají poměrně rychle a vlhkost rozvádějí po celé své délce, plena tak vždy využije celou kapacitu.

Bambusové froté je tkané ve smyčkách, které rozšiřují vstřebávací plochu. Velmi záleží na způsobu jeho tkaní. Pokud je řídké, jeho savost není dobrá. Hustě tkané, jemné froté saje dobře, ale vždy musíte počítat s jeho hrubnutím a zhoršeným rozváděním tekutiny po ploše pleny. U EasyFit Star je proto podstatné, jak bude savá část složená a napolohovaná. Pokud ponecháte "chobot" volně položený na povrchu a nebudete jej zakládat dovnitř plenky, zvýšíte tak savost v přední části.

Savý materiál v plence EasyFit obsahuje velký podíl polyesteru, aby se po vyprání nezvlnila a držela tvar. Plenka tak patří mezi méně savé AiO.

2. S t ř i h

EasyFit má savou vrstvu v podobě všité užší vkládačky, která přechází v chobot, který lze zastrčit dovnitř plenky. V ostatních částech plenky, tedy okolo nožiček, na bříšku i na zádech je stay dry materiál z polyesteru, což může být problematické zejména u větších dětí, které vypouštějí moč ve větších dávkách a potřebují širší savou plochu. Oblast kolem bříška a nožiček je tak velmi náchylná k protékání. Můžete tomu zabránit dvěma způsoby. Jednak tím, že nezandáte chobot dovnitř pleny, ale necháte jej položený navrchu tak, aby jeho přední část vypodložila suchý zip. A jednak tím, že plence přidáte savou vrstvu. Zvolte v takovém případě velmi tenkou vkládáčku, která dobře saje (vejde se super absorber newborn od Geffen Baby do zmenšené plenky, do nezmenšené pak klasický Super Absorber).

Bertík, 1 rok

Dream 2.0 klame tělem, protože se jeví jako velmi dlouhá, svádí k nasazení do pasu. Opak je pravdou, je nutné ji nasadit jako striktně bokovou - to znamená co nejvíce zmenšit v sedu a při nasazování posadit těsně nad půlky. Plenka vyžaduje precizní vyrovnání předního panelu s patentkami a části pod zmenšením. Sedí jako ulitá, těsně na tělíčko.

Dream 2.0, Vilík, 1 rok

EasyFit padne dobře menším dětem, dobře se upravuje díky suchému zipu. Ten se může stát problematickým ve chvíli, kdy jej dítko začne samo rozepínat. Odrostlejším dětem plenka nestačí savostí, počítejte proto s častým přebalováním.

Suché zipy mohou pomoci plenku dobře dotáhnout kolem nožiček. Stačí, když je nebudete zapínat "rovně", ale jejich cípy otočíte šikmo dolů, takto:

Převzato od @honesttocloth

Obě plenky mají jedno společné - řešení gumiček, které jsou všité v plence. Rozdíl je v tom, že oblast okolo nožiček EasyFit je z polyesteru, tedy nesaje a plenka tudy ráda protéká. Dream 2.0 má savou vrstvu ze směsi konopí a biobavlny, saje tedy po celé ploše. Savý materiál pod gumičkami oceníte zejména při velkých a tekutých rozstřelech, které Dream plenka nikdy nepustí.

Dream 2.0, Corm, 2 roky

3. D o v y c p á n í

Aneb čím plenkám přidat na savosti? Dream 2.0 má dostatečnou kapacitu pro dvouhodinový přebalovací interval, a to i pro děti před odplenkováním. Savost jí jde přidat velmi lehce, tenkou vkládačku můžete umístit přímo na savou vrstvu, nebo ji lze vložit do kapsy, ve které se velmi dobře upevní díky širokým gumičkám. 

Dovnitř bez problémů umístíte: Quick, High a Super Absorber od Geffen Baby
Navrch se hodí: Newborn Super Absorber do zmenšené pleny, Super Plus a Quick Plus Absorber do nezmenšené pleny a bez vypínací vkládačky. Použít můžete i Smart Bottoms Flat Small. Dá se snadno poskládat tak, aby její délka odpovídala délce pleny, tedy podle konkrétního zmenšení.

🌸 Podívejte se jak doplnit savost Dream plence na živo ve videu

Doplnit savost EasyFit je umění, plenka nesnese zvýšení v profilu, její gumičky nejsou tak robustní, jako u Dream, aby všechen materiál udržely. Dovnitř tak lze dát jen novorozenecký Super Absorber, nebo Quick Absorber, případně Smart Bottoms Flat Small. Klasický Super Absorber se zeleným lemováním je pro plenku již objemnější, ale vejde se u větších dětí, které již EasyFit nemají zcela zmenšenou. Vždy je třeba ohlídat, aby gumičky okolo nožiček dobře doléhaly.

EasyFit, Bertík, 1 rok

Dream využijete po celé plenkové období (od cca 5 kg do 15-16 kg, podle proporcí), s dovycpanim jí můžete používat i jako noční. EasyFit je vhodná pro miminka a menší děti od cca 4,5 kg, pro větší děti pak jako méně savá varianta.


EasyFit i Dream jsme věnovaly dva díly z minisérie představující AIO plenky, podívejte se:






Comments

Popular posts from this blog

Jaký prací prostředek na látkové pleny vybrat?

Kámen úrazu dobrého vyprání látkových plen je PRACÍ PROSTŘEDEK. Jaký vybrat, aby na něj bylo spolehnutí a plenky dobře fungovaly? Ideálně s obsahem surfaktantů, které jsou základem důkladného odstranění všech nečistot. Takový, který si umí poradit s tvrdou vodou (a obsahuje látky pro její změkčení). A bez obsahu mýdla, které plenky zanáší a impregnuje.  ❓ Co se děje se špatně vypranou plenkou 💠 Je cítit směsí amoniaku a prášku 💠 Obsahuje usazeniny ze zbytků nevymáchaného prášku, mýdla, rozkládající se močoviny a bakterií 💠 Je obalená tukem z mýdla a tedy nesaje, protéká a způsobuje vyrážky 💠 Vypadá jako po jednom dítěti i přesto, že jste jí pořídili novou před dvěma měsíci. V přírodních vláknech se vlivem působení amoniaku prožírají trhlinky, které se při každém praní zvětšují, materiál může vypadávat ze základové mřížky. Takovou plenku je třeba vyčistit, řeknete si. A vezmete bělidlo, třeba perkarbonát. Jenže plenka začne protékat skrz a trhlinky v látce se ještě z...

Mýdlová opera aneb co a jak prát s mýdlem

Pojďme se spolu tentokrát podívat na to, co a jak prát s mýdlem a mýdlovými prostředky. Je to od nás nečekané? Ne tak docela. Uděláme si nejdříve takové malé srovnání. Mýdlo je účinný prostředek na mytí rukou. Funguje na principu tvorby pěny a následného zachytávání nečistot a bacilů do této pěny, za současného důkladného mechanického drhnutí pokožky. Nezbytným předpokladem odstranění špíny je také řádný oplach pěny značným množstvím vody.  Abychom splnili tyto podmínky při praní, bylo by třeba pořídit valchu a necky. Dnešní "moderní" pračky již nenapouští plný buben vody, jak tomu bylo dříve např. u legendárních Tatramatek. Vzhledem k úsporám vody a energie na ohřev se pračky spokojí S POUHÝM NAMOČENÍM, ZVLHČENÍM PRÁDLA. A v tu chvíli jste namydlení. Protože mýdlo nemá šanci využít schopnost sveho jediného pěnivého aniontového tenzidu - často se totiž ani nerozpustí, natož aby pěnilo a splnilo svůj úkol, totiž navázat špínu z vašeho prádla. Dobrá, nalijeme do pračky vodu, ří...

Jak (ne)prát svrchní kalhotky

Svrchňáčky má ve výbavě skoro každý, kdo používá látkové pleny. Někdo je využívá denně, někdo jen příležitostně. Jak ale rozumět doporučení, že je není nutné prát tak často, protože je lze po každém přebalení jen vyvětrat a použít opakovaně, pokud nejsou znečištěné stolicí? Předně je třeba si říci, že nejsou svrchní jako svrchní. Některé mají celistvou vrstvu laminace, kterou lze otřít, některé mají vnitřek z části pokrytý látkou (jako třeba Pop-In svrchní z jejich All in Two systému, nebo GroVia Shell s jejich legendární síťkou), některé mají gumičky lemované flísem, jiné zase nylonem, nebo mají gumičky obnažené. Je důležité si uvědomit, že ABYCHOM MOHLI SVRCHNÍ KALHOTKY OPAKOVANĚ POUŽÍT BEZ VYPRÁNÍ, NESMÍ OBSAHOVAT SAVÉ MATERIÁLY.  Jakmile jsou součástí svrchňáčků savé materiály jako flís nebo je jejich PUL potažený látkou (byť z polyesteru a třeba jen částečně), je třeba se k nim chovat jako ke kapsové plence - tedy je PO KAŽDÉM PŘEBALENÍ VYPRAT. Je to z toho důvodu,...