Skip to main content

TotsBots EasyFit Star - jak jí doplnit savost

AIO plenky ve valné většině případů protečou ve chvíli, kdy se jim otevřou skulinky kolem nožiček kvůli nedostatečnému zmenšení plenky. EasyFit ale dokáže pozlobit i při správném nasazení. Její savost je průměrná a bambusové froté nerozvádí moč tak dobře, jako to umí třeba konopný žerzej nebo biobavlna. Savost EasyFit Star vystačí dětem přibližně do jednoho roku věku, pak plenka začne zlobit a protékat, někdy i po hodině.

Co dělat, aby EasyFit neprotékala?

Vychytat nasazení a doplnit savost. Pojďme se spolu podívat na to jak.

1. Před nasazením je třeba plenku připravit:

🐞 Natáhněte jí do délky. Zdá se to jako nedůležité, ale opak je pravdou. Díky tomu se vyrovnají záhyby v PUL, které se při praní a sušení uvnitř plenky udělají (nalepí se zespod na chobot a plenka je kvůli nim v podstatě zmenšená).

🦋 Srovnejte gumičky tak, aby se nevytáčely ven a utvořily žlábek.

🌿 Chobot vsaďte co nejvíce mezi gumičky a ponechte jej volně položený navrch plenky, získáte tak více savého materiálu v přední části.

🐛 Plenku co nejvíce zmenšete v sedu tak, aby dobře těsnila okolo nožiček. 

2. Při nasazování:

Vytáhněte přední část plenky vysoko nad bříško a dohlédněte, aby se vkládačka uvnitř "nepřisedla" a nevtahovala po zapnutí pruh voděodolné látky nad suchým zipem dovnitř. 

Potřebujete více dotáhnout oblast kolem nožiček? Suché zipy nezapínejte do protisuchů zcela přesně vodorovně, ale otočte jejich špičky lehce směrem dolů (šikmo do středu plenky).

📽️ Bojujete s nasazením? Podívejte se na video, připravily jsme pro vás názornou ukázku, JAK PŘIPRAVIT EASYFIT PŘED NASAZENÍM

3. Přidání savosti:

EasyFit Star potřebuje tenkou savou vkládačku, aby jí nepřidala na objemu. Ideální jsou v tomto ohledu Absorbery od Geffen Baby.

Pokud plenku zmenšujete na maximum, dobře se vejdou novorozenecké absorbery Newborn Quick a Newborn Super Absorber.

Jestliže máte již větší dítko a plenka je zmenšená o jednu řadu patentek, můžete si vybrat z absorberů ve střední velikosti - Quick, High a Super Absorber.

Podívejte se, jak se podařilo přidat plence savost v našem testu.

1. EasyFit Star & Quick Absorber Newborn od Geffen Baby (přidá 60 ml)

Stejným způsobem bude fungovat i Super Absorber Newborn od Geffen Baby, přidá 90 ml savosti navíc. Oba se pohodlně vejdou i do zcela zmenšené plenky.

Absorber můžete umístit mezi savé vrstvy chobotu plenky, bude lépe rozvádět moč a plenka bude moci využít celou svou kapacitu.

2. EasyFit Star & Super Absorber od Geffen Baby

Super absorber se vejde do středně zmenšené a nezmenšené plenky, umístěte jej ideálně do kapsy, bude stahovat vlhkost a rozvede jí po celé délce plenky.


Comments

Popular posts from this blog

Jaký prací prostředek na látkové pleny vybrat?

Kámen úrazu dobrého vyprání látkových plen je PRACÍ PROSTŘEDEK. Jaký vybrat, aby na něj bylo spolehnutí a plenky dobře fungovaly? Ideálně s obsahem surfaktantů, které jsou základem důkladného odstranění všech nečistot. Takový, který si umí poradit s tvrdou vodou (a obsahuje látky pro její změkčení). A bez obsahu mýdla, které plenky zanáší a impregnuje.  ❓ Co se děje se špatně vypranou plenkou 💠 Je cítit směsí amoniaku a prášku 💠 Obsahuje usazeniny ze zbytků nevymáchaného prášku, mýdla, rozkládající se močoviny a bakterií 💠 Je obalená tukem z mýdla a tedy nesaje, protéká a způsobuje vyrážky 💠 Vypadá jako po jednom dítěti i přesto, že jste jí pořídili novou před dvěma měsíci. V přírodních vláknech se vlivem působení amoniaku prožírají trhlinky, které se při každém praní zvětšují, materiál může vypadávat ze základové mřížky. Takovou plenku je třeba vyčistit, řeknete si. A vezmete bělidlo, třeba perkarbonát. Jenže plenka začne protékat skrz a trhlinky v látce se ještě z...

Mýdlová opera aneb co a jak prát s mýdlem

Pojďme se spolu tentokrát podívat na to, co a jak prát s mýdlem a mýdlovými prostředky. Je to od nás nečekané? Ne tak docela. Uděláme si nejdříve takové malé srovnání. Mýdlo je účinný prostředek na mytí rukou. Funguje na principu tvorby pěny a následného zachytávání nečistot a bacilů do této pěny, za současného důkladného mechanického drhnutí pokožky. Nezbytným předpokladem odstranění špíny je také řádný oplach pěny značným množstvím vody.  Abychom splnili tyto podmínky při praní, bylo by třeba pořídit valchu a necky. Dnešní "moderní" pračky již nenapouští plný buben vody, jak tomu bylo dříve např. u legendárních Tatramatek. Vzhledem k úsporám vody a energie na ohřev se pračky spokojí S POUHÝM NAMOČENÍM, ZVLHČENÍM PRÁDLA. A v tu chvíli jste namydlení. Protože mýdlo nemá šanci využít schopnost sveho jediného pěnivého aniontového tenzidu - často se totiž ani nerozpustí, natož aby pěnilo a splnilo svůj úkol, totiž navázat špínu z vašeho prádla. Dobrá, nalijeme do pračky vodu, ří...

Jak (ne)prát svrchní kalhotky

Svrchňáčky má ve výbavě skoro každý, kdo používá látkové pleny. Někdo je využívá denně, někdo jen příležitostně. Jak ale rozumět doporučení, že je není nutné prát tak často, protože je lze po každém přebalení jen vyvětrat a použít opakovaně, pokud nejsou znečištěné stolicí? Předně je třeba si říci, že nejsou svrchní jako svrchní. Některé mají celistvou vrstvu laminace, kterou lze otřít, některé mají vnitřek z části pokrytý látkou (jako třeba Pop-In svrchní z jejich All in Two systému, nebo GroVia Shell s jejich legendární síťkou), některé mají gumičky lemované flísem, jiné zase nylonem, nebo mají gumičky obnažené. Je důležité si uvědomit, že ABYCHOM MOHLI SVRCHNÍ KALHOTKY OPAKOVANĚ POUŽÍT BEZ VYPRÁNÍ, NESMÍ OBSAHOVAT SAVÉ MATERIÁLY.  Jakmile jsou součástí svrchňáčků savé materiály jako flís nebo je jejich PUL potažený látkou (byť z polyesteru a třeba jen částečně), je třeba se k nim chovat jako ke kapsové plence - tedy je PO KAŽDÉM PŘEBALENÍ VYPRAT. Je to z toho důvodu,...