Skip to main content

AIO Minisérie 02 - Thirsties NAIO


"Chci plenu, co vydrží všechno," řekla matka a Thirsties stvořili NAIO. NAIO, aneb Natural All In One je další z našich oblíbených AIO plen. 


🔹Složení. Stejně jako Dream 2.0 od Smart Bottoms, NAIO je vyrobena z konopno-bavlněného žerzeje, což znamená další savec na obzoru.

Zcela saturovaná NAIO

🔹Jednoduchá na nasazení. Dobře sepraná NAIO se nasadí raz, dva, tři. Opravdu ji dopřejte alespoň těch deset praní, abyste zjistili, co v ní je.

Vlevo řádně předepraná, vpravo nová NAIO

🔹Neprůstřelná. Podobně jako Dream 2.0, i NAIO má robustní gumičky a krásně obepne vše, co má. Je ideální na denní siesty, delší cesty ven a u méně učůraných dětí i na noc (což není náš případ).

🔹Bytelná. Taky se někdy klepete strachy, když vaše ratolest už po sté šoupe zadek po klouzačce na hřišti (v tom lepším případě)? U NAIO se bát nemusíte. Stejně jako ostatní systémy od Thirsties je to prostě tank. Tank látkových plen. Plena stvořená na lumpačení a dobrodužství. 

Thirsties šijí NAIO ve verzi s patentky i se suchými zipy. Je to jediná značka spolu s Grovií, kde se suchým zipům nebráním. Jsou akorátně velké, aby držely, krásně se zafixují na praní a nasazují se jedna radost. 

NAIO má dvě všité vkládačky (které kopírují délku pleny) v přední části, což vám usnadňuje práci při nasazování. Nic se neroluje a neposouvá. Stačí jen upravit vkládačku podle potřeby dítěte a zafixovat ji mezi gumičky. Pak už jen vyrovnat panel přes bříško a nasadit. Gumičky na zádech jsou nádherně pružné a přizpůsobivé, takže i verze s patentky se krásně nasazuje, právě díky pružným uším. 
Osm vrstev látky v každé vkládačce z NAIO dělá plenu do nepohody.

Thirsties NAIO Adventure Trail (Cormac, 11kg)

NAIO žerzej je tenčí, než u Dream 2.0, což znamená, že plena je o něco jemnější i po opakovaném praní a rychleji vše vsákne. PUL je pevný a odolný.

NAIO má dvě řady zmenšovacích patentek a dobře bude sedět tak od 6-7 kilo váhy. Plena je dostatečně veliká, vydrží po celé plenkovací období i vyšším dětem.

Thirsties NAIO Stand Tall (Bertík, 15 kg)

Na co si dávat pozor:

NAIO potřebuje alespoň osm předeprání. Vkládačky se postupně zacelí a zúží a krásně padnou mezi gumičky. Do té doby bude větší, tužší a bude se hůře nasazovat. Uvidíte sami, jak se pak vše najednou změní!

Jak tomu bývá, savé pleny schnou déle a NAIO není výjimkou. Vkládačky je ideální při sušení rozložit tak, aby se nedotýkaly a vzduch mohl volně cirkulovat. I tak ale u této pleny počítejte s delším schnutím, v uzavřeném prostoru až 36 hodin.

Sušíme NAIO

Díky robustním gumičkám v tunýlku bude látka nachýlná k edgewear. 

NAIO je robustnější než AIO plenky od Smart Bottoms a Blueberry. Na velmi drobná dítka doporučujeme vyzkoušet jednu plenu, než se rozhodnete investovat do většího množství.

Protože jsou gumičky měkčí a pružnější, je důležité je mít napevno kolem nožiček, aby plena neprotékala. Pokud máte plenu zmenšenou, přední panel má tendenci se kroutit. Stačí pěkně vtlačit vkládačky dovnitř pleny, která je dostatečně hluboká a přizpůsobivá. Vkládačky se v pleně nebudou hýbat, předek se vyrovná a plena se lépe nasadí.

❗Plenka se hůře dovycpává. Je sama o sobě hodně savá, není to ani potřeba. Pokud byste rádi NAIO použili na delší přebalovací interval, pod vkládačky se skvěle vejde Super Absorber Newborn od Geffen Baby, nebo můžete navrch položit konopnou vkládačku od Thirsties, je tenká a plenka jí dobře pojme.

NAIO je u nás pevným favoritem. Je to plena na dobrodružství, denní spánek a dlouhé výlety, ale i na skotačení doma.

Další díly seriálu o AIO plenkách:

🍀 Přijďte si pro Thirsties NAIO do Plenkotéky

Comments

Popular posts from this blog

Jaký prací prostředek na látkové pleny vybrat?

Kámen úrazu dobrého vyprání látkových plen je PRACÍ PROSTŘEDEK. Jaký vybrat, aby na něj bylo spolehnutí a plenky dobře fungovaly? Ideálně s obsahem surfaktantů, které jsou základem důkladného odstranění všech nečistot. Takový, který si umí poradit s tvrdou vodou (a obsahuje látky pro její změkčení). A bez obsahu mýdla, které plenky zanáší a impregnuje.  ❓ Co se děje se špatně vypranou plenkou 💠 Je cítit směsí amoniaku a prášku 💠 Obsahuje usazeniny ze zbytků nevymáchaného prášku, mýdla, rozkládající se močoviny a bakterií 💠 Je obalená tukem z mýdla a tedy nesaje, protéká a způsobuje vyrážky 💠 Vypadá jako po jednom dítěti i přesto, že jste jí pořídili novou před dvěma měsíci. V přírodních vláknech se vlivem působení amoniaku prožírají trhlinky, které se při každém praní zvětšují, materiál může vypadávat ze základové mřížky. Takovou plenku je třeba vyčistit, řeknete si. A vezmete bělidlo, třeba perkarbonát. Jenže plenka začne protékat skrz a trhlinky v látce se ještě zvětš

Plena je záchod aneb s mýdlem na ni nechoďte

Pojďme si to říci na rovinu, plenka je malý záchod a je třeba to mít na paměti, když uvažujeme o její údržbě. Záchod mýdlem čistit nelze, neboť nezničí bakterie [1]. Tytéž bakterie se budou množit i v pleně, když na ní půjdete s mýdlem. Podívejme se proč. Stolice dětí obsahuje bakterie od narození. Bakterie jsou běžnou součástí střevní mikroflóry a pomáhají s trávením. Jsou spolu s ní také pravidelně vylučované, stolice je tvořena až z 50% právě těmito bakteriemi. Pokud je prací prostředek nedokáže odstranit, v plence se usadí a bude se jim tam velmi líbit - vlhko a teplo jsou podmínky, které pro svou existenci a fungování potřebují. Některé bakterie mohou v prádle zůstat až dva měsíce, i když je vypráno a uloženo [2]. Co se děje v takové pleně? Přítomnost bakterií vám plenka nemusí dát hned znát. Bakterie jsou pouhým okem neviditelné, a když nemají potravu (moč), bez mikroskopu to nepoznáte. Hostina se započne ve chvíli, kdy do plenky dítko načůrá. Bakterie zač

My se s tím moc nepereme

Jak jedna paní na anglické stránce o látkových plenách vtipně poznamenala - látkové pleny jsou takovou toaletou, a tudíž nejšpinavějším prádlem, co doma máte. Konkurují jim snad jen mužské ponožky, ale tuto Pandořinu skřínku dnes otvírat nebudeme. Stačí nám jeden džin z láhve a tonik se tentokrát nekoná. Neuběhne dne, kdy se maminky neptají na fórech nebo přímo, jak prát pleny, nebo proč se jim dítě najednou osypává. Jak tedy prát? Jednoduše. Nepotřebujete žádné speciální přípravky, prášky domácí výroby a jiné eko vymoženosti.  Potřebujete klasický prostředek se surfaktanty , který odstraní nejen, co je oku viditelné ale i bakterie, amoniak a zápach.  Čistá plena není oxymóron. Je to základ pro zdravou pokožku bez vyrážek a podráždění a také pro co nejdelší fungování pleny - zanesená, špatně vypraná plena má výrazně kratší životnost. Přítomnost amoniaku rozkládá přírodní vlákna, ale oslabuje i PUL. Jak toho docílit? Dodržení 5 základních pravidel vám čisté pleny zajistí a