Skip to main content

AIO Minisérie 03 - Thirsties Stay Dry NAIO


Stay Dry Natural All in One (Stay Dry NAIO) je naprostá novinka, kterou nám Thirsties splnili sen. O plence, která je hodně savá, a přitom se postará o zadeček děťátka v suchu. Umí to jako jedna z mála AIO plen, poměřit se s ní může pouze GroVia ONE.

Jak je to možné? Takzvané Stay Dry pleny, které mají dotekovou vrstvu z flísu, Suede Cloth (bumGenius Freetime), nebo funkčních materiálů odvádějících vlhkost od pokožky (Mother-ease Wizard Uno), mají totiž většinou savou vrstvu z mikrovlákna, jsou tedy čistě polyesterové.

GroVia ONE a Thirsties Stay Dry NAIO jsou tak jediné AIO pleny, které vlhkost zcela izolují a mají savou vrstvu z čistě přírodních materiálů - biobavlny a konopí, jsou tedy vysoce savé. Přidat bychom k nim mohli i OneSize Simplex Organic od Blueberry, má na přišité vkládací plence z jedné strany tenkou vrstvu flísu, můžete si tedy vybrat, zda bude otočená směrem k zadečku, či ne. Je to ale pouze úzký pruh látky. Pokud máte děťátko ekzematické, je to málo, pokožka bývá zarudlá a osypaná v místech, kde se potkává s vlhkou bavlnou.

Thirsties Stay Dry NAIO je jiná. Má celý vnitřek potažený tenkým jemným mikroflísem. Můžete se proto spolehnout na dokonalou izolaci od vlhkosti. Její střih je totožný, jak jste zvyklí z Natural AIO a jejich klasické mikrovláknové AIO, k dostání je zatím pouze ve verzi se zapínáním na patentky.

Svrchní vkládačka je čistě biobavlněná

Uvnitř jsou dvě vkládačky přišité na přední straně plenky. Spodní je z biobavlněného žerzeje s vysokým podílem konopí, svrchní je čistě biobavlněná, potažená tenkou vrstvou mikroflísu. Nelekejte se, až budete mít novou plenku v ruce - spodní vkládačka je o dost širší, než svrchní, počítá se s jejím vysrážením. Ve výsledku budou obě stejně široké.

Předepraná Stay Dry NAIO

Stay Dry NAIO je zkrátka ideální kombinací dvou typů AIO plen, které Thirsties umí naprosto dokonale:

1. Jejich klasická, původní Thirsties All In One je čistě mikrovláknová, velmi rychle schne, ale bohužel nesaje tolik, jak bychom si přáli. Je třeba jí dopomoci přídavnou savou vrstvou, zvlášť u větších dětí. Pokud máte mikrovláknovou Thirsties AIO doma, skvěle se nám osvědčil tenký Super Absorber of Geffen Baby. Plenka díky němu nasaje jednou tolik a neprovlhá kolem nožiček.

Thirsties All in One (mikrovláknová)

2. Natural All In One, jedna z nejsavějších AIO plen, z čistě přírodních materiálů.
Pokud by Vás zajímala, jukněte na článek, který jsme jí věnovali:


Stay Dry Natural All In One je lehoučká, jemná, prodyšná, savá, a co víc - je požehnáním pro ekzematické zadečky.

Je o fous menší, než NAIO a schne o fous rychleji. Vzhledem k silným ekzémům obou našich dětí by tato plenka byla první, po které bych sáhla.

🍀 Stavte se pro ní v Plenkotéce

Thirsties Stay Dry NAIO Happy Camper

Comments

Popular posts from this blog

Jaký prací prostředek na látkové pleny vybrat?

Kámen úrazu dobrého vyprání látkových plen je PRACÍ PROSTŘEDEK. Jaký vybrat, aby na něj bylo spolehnutí a plenky dobře fungovaly? Ideálně s obsahem surfaktantů, které jsou základem důkladného odstranění všech nečistot. Takový, který si umí poradit s tvrdou vodou (a obsahuje látky pro její změkčení). A bez obsahu mýdla, které plenky zanáší a impregnuje.  ❓ Co se děje se špatně vypranou plenkou 💠 Je cítit směsí amoniaku a prášku 💠 Obsahuje usazeniny ze zbytků nevymáchaného prášku, mýdla, rozkládající se močoviny a bakterií 💠 Je obalená tukem z mýdla a tedy nesaje, protéká a způsobuje vyrážky 💠 Vypadá jako po jednom dítěti i přesto, že jste jí pořídili novou před dvěma měsíci. V přírodních vláknech se vlivem působení amoniaku prožírají trhlinky, které se při každém praní zvětšují, materiál může vypadávat ze základové mřížky. Takovou plenku je třeba vyčistit, řeknete si. A vezmete bělidlo, třeba perkarbonát. Jenže plenka začne protékat skrz a trhlinky v látce se ještě zvětš

Plena je záchod aneb s mýdlem na ni nechoďte

Pojďme si to říci na rovinu, plenka je malý záchod a je třeba to mít na paměti, když uvažujeme o její údržbě. Záchod mýdlem čistit nelze, neboť nezničí bakterie [1]. Tytéž bakterie se budou množit i v pleně, když na ní půjdete s mýdlem. Podívejme se proč. Stolice dětí obsahuje bakterie od narození. Bakterie jsou běžnou součástí střevní mikroflóry a pomáhají s trávením. Jsou spolu s ní také pravidelně vylučované, stolice je tvořena až z 50% právě těmito bakteriemi. Pokud je prací prostředek nedokáže odstranit, v plence se usadí a bude se jim tam velmi líbit - vlhko a teplo jsou podmínky, které pro svou existenci a fungování potřebují. Některé bakterie mohou v prádle zůstat až dva měsíce, i když je vypráno a uloženo [2]. Co se děje v takové pleně? Přítomnost bakterií vám plenka nemusí dát hned znát. Bakterie jsou pouhým okem neviditelné, a když nemají potravu (moč), bez mikroskopu to nepoznáte. Hostina se započne ve chvíli, kdy do plenky dítko načůrá. Bakterie zač

My se s tím moc nepereme

Jak jedna paní na anglické stránce o látkových plenách vtipně poznamenala - látkové pleny jsou takovou toaletou, a tudíž nejšpinavějším prádlem, co doma máte. Konkurují jim snad jen mužské ponožky, ale tuto Pandořinu skřínku dnes otvírat nebudeme. Stačí nám jeden džin z láhve a tonik se tentokrát nekoná. Neuběhne dne, kdy se maminky neptají na fórech nebo přímo, jak prát pleny, nebo proč se jim dítě najednou osypává. Jak tedy prát? Jednoduše. Nepotřebujete žádné speciální přípravky, prášky domácí výroby a jiné eko vymoženosti.  Potřebujete klasický prostředek se surfaktanty , který odstraní nejen, co je oku viditelné ale i bakterie, amoniak a zápach.  Čistá plena není oxymóron. Je to základ pro zdravou pokožku bez vyrážek a podráždění a také pro co nejdelší fungování pleny - zanesená, špatně vypraná plena má výrazně kratší životnost. Přítomnost amoniaku rozkládá přírodní vlákna, ale oslabuje i PUL. Jak toho docílit? Dodržení 5 základních pravidel vám čisté pleny zajistí a